piątek, 28 sierpnia 2015

Najlepsi tatuażyści świata: Kat Von D

http://www.highvoltagetattoo.com/kat-von-d


imię i nazwisko: Kat Von D (właś. Katherine Von Drachenberg)
data urodzenia: 8 marca 1982
pochodzenie: meksykańskie
studio: High Voltage Tattoo (aka LA Ink) w Holywood
styl: portrety oraz tatuaże czarno-białe

Wczesne wkroczenie do świata kolorowych malunków na ciele to wśród tatuażystów dość powszechne zjawisko. I Kat Von D, która jest bohaterką dzisiejszego postu, wcale nie jest tu wyjątkiem. Miała zaledwie 14 lat, kiedy po raz pierwszy zaznała tego przyjemnego (przynajmniej w moim odczuciu) bólu. To niewielka literką „J” przy kostce i sama jest autorką owego dzieła. Nie trzeba było długo czekać, aby zainteresowania modyfikacjami, którym Katherine poświęcała cały swój wolny czas, zaczęły ewoluować. Już 2 lata później rozpoczęła praktyki w jednym z kalifornijskich studiów tatuażu. Tam miała okazję poznać wszystkie tajniki tatuażu. Następnie swoją naukę pokierowała pod kątem portretów oraz tatuaży czarno-białych, w których dziś jest jedną z największych specjalistek.
http://www.inkedmag.com/kat-von-d-in-inked-magazine/
Od 2005 roku artystka rozkręca także swoją karierę medialną. Miała okazję wystąpić w Miami Ink i to właśnie dzięki tej produkcji zasłynęła na światowym rynku. Jak zapewne pamiętacie z ostatniego postu, właścicielem owego studia był Ami James. Oboje mają władcze charaktery, dlatego też niedługo pomiędzy nimi doszło do spięcia. Miało ono miejsce podczas wizyty tatuażystów w Orange County Chooppers, gdzie Kat odmówiła wykonania tatuażu żonie Paula Teutula Seniora (założyciela OCC).  Wg Amiego podobne zachowanie z jej strony jako mało doświadczonej jeszcze tatuażystki było niedopuszczalne. Do afery dołączył się także wcześniej wspomniany Paul Teutul Senior oraz, rzecz jasna jego żona.

https://twitter.com/thekatvond/status/522244447271010304
Cała sprawa zakończyła się wówczas zerwaniem współpracy pomiędzy Jamesem i Kat.
Od tamtego dnia Kat Von D działa na swój rachunek. Przeprowadziła się z Miami do Los Angeles, gdzie niedługo założyła własne studio – High Voltage. W prowadzeniu interesu pomaga jej rodzeństwo, które regularnie gości w mrocznych progach owego studia, a także jej najbliżsi przyjaciele i ukochany kot – Piaf (nazwany na cześć śpiewaczki Edith Piaf), który nie odstępuje swej właścicielki nawet na krok.
Jako ciekawostkę można podać fakt, że Kat Von D w rzeczywistości pochodzi z Meksyku, a rodzice w Argentynie. Urodziła się ona w Mntemoreles, mieście położonym w środkowej części kraju. Dopiero w wieku 4 lat wraz z najbliższymi przeprowadziła się do Colton. Jej rodzina przez wiele latbyła właścicielem pewnego pałacu leżącego na Węgrzech. Jednak jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby mieli oni zamiar sprzedać posiadłość. Jak sytuacja wygląda dziś? Tego nie jestem w stanie stwierdzić.

https://www.pinterest.com/senkata/oliver-peck/
http://ohnotheydidnt.livejournal.com/43319570.html
Opisana wyżej sytuacja nie była jedyną, kiedy emocje wzięły  górę nad zdrowym rozsądkiem. Artystka przez kilka lat należała do tej grupy społeczeństwa, która jest przekonana, że alkohol rozwiązuje wszelkie problemy. Cóż, jeśli małżeństwo z Oliverem Peckiem i kilkuletni związek z Nikkim Sixxem można nazwać problemem, to tak rzeczywiście jest. Na szczęście Kat potrafiła się otrząsnąć i skorzystać z pomocy najbliższych. Za ich namową udała się na terapię, za pomocą której zwyciężyła swój niezdrowy nałóg. Jednym z efektów tej odważnej decyzji jest obecny związek, który tatuażystka od 3 lat tworzy wraz z Joelem Zimmemanem, znanym szerzej jako Deadmau5.

http://sptattoos.blogspot.com/2012/10/kat-von-d-story-in-tattoos.html

oficjalna strona Kat Von D: http://katvondbeauty.com/
Facebook: https://www.facebook.com/katvond
Twitter: https://twitter.com/thekatvond
Instagram: https://instagram.com/thekatvond/

http://www.highvoltagetattoo.com/kat-von-d

http://www.highvoltagetattoo.com/kat-von-d

http://www.highvoltagetattoo.com/kat-von-d

1 komentarz:

  1. Postać Kat Von D zainteresowała mnie stosunkowo nie dawno, gdy dowiedziałam się o niej w rozmowie z moim kolegą. Wpis bardzo mnie nasycił pod względem wiedzy. Nie żałuję, że tu zaglądnęłam i co więcej - zostaję tu na dłużej. :)

    nemetriaaxirus.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń