piątek, 20 lipca 2018

Nieneutralna Grace Neutral

Mówi Wam coś nazwisko Grace Walker? Nie sądzę. Ale założę się, że jeśli choć odrobinę interesujecie się tematem modyfikacji, to przynajmniej raz słyszeliście o Grace Neutral.
Kim jest Grace? Czym się zajmuje i skąd w ogóle się wzięła? Już spieszę z wyjaśnieniami.
źródło: http://www.artbodyplus.com/
Zacznijmy od korzeni Grace. A te znajdują się w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaskoczeni? Właśnie tam 29 marca 1989 roku na świat przyszła mała Grace. Mimo to kobieta nie czuje z tym miastem ani krajem żadnego związku. Niemal od dnia narodzin towarzyszyła swoim rodzicom w podróżach dookoła świata, by ostatecznie osiąść w południowej części Wielkiej Brytanii i takie obywatelstwo ma wpisane w dokumentach.

źródło: https://en.wikipedia.org/
W historii Grace nie należy doszukiwać się szczególnych osiągnięć naukowych. Nie każdy czuje pociąg do stosów encyklopedii i znajdzie tysiące ciekawszych rzeczy od wkuwania wzorów skróconego mnożenia. Również ona nie stanowi tu żadnego wyjątku. Edukacja Neutral skończyła się na podstawowym etapie. W 2007 roku na zawsze opuściła mury szkoły Plymouth College, która edukuje osoby w wieku od 3 do 18 lat.
Jednocześnie uczęszczała do szkoły baletowej. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę. Grace, wówczas jeszcze Walker, na tyle zaangażowała się w nowe zajęcie, że te doprowadziła ją do wspólnych treningów z tancerzami z Royal Ballet. Niestety pech chciał, że dziewczyna doznała poważnej kontuzji, która położyła kres jej karierze baletowej.

W 2 lata po definitywnym zakończeniu edukacji, Grace przeprowadziła się do Londynu, gdzie podjęła pracę i zdecydowała się prowadzić dorosłe życie z prawdziwego zdarzenia.
źródło: https://inkedcartel.com/
Wszystko dobre, co się dobrze kończy. To słynne powiedzenie chyba najlepiej charakteryzuje narodziny Grace Neutral. Wspomniana kontuzja i związana z nią operacja sprawiły, że dziewczyna zaczęła zgłębiać temat modyfikacji ciała. Zainteresowanie to połączyła z szeroko pojętą kulturą. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
źródło: http://www.mytrendlab.com/
źródło: http://goodtimestattoo.co.uk/

Neutral jest żywą reklamą tego, czym sama zawodowo się zajmuje. Na życie zarabia jako przede wszystkim jako piercerka i tatuażystka (jej specjalność to hand-poke). Na swoją pierwszą bazę wybrała studio Good Times Tattoo, z którym w 2014 roku pojawiła się na  London Tattoo Convention.

Obecnie Grace Neutral można znaleźć w Femme Fatale Tattoo Studio w Hackney Wick, którego Neutral jest właścicielką i założycielką.

Zainteresowanie modyfikacjami ciała nie było tylko jednostronne. Na młodym ciele Grace dość prędko zaczęły pojawiać się pierwsze modyfikacje, począwszy od małych, całkiem niepozornych, na całkowicie ekstremalnych i odjechanych kończąc. Aktualnie Grace Neutral ma rozdwojony język (tongue split), wytatuowane gałki oczne, dokonała rekonstrukcji swoich uszu, usunęła pępek oraz zdobyła się na kilka skaryfikacji, między innymi na twarzy. O podrzędnych tatuażach czy kolczykach chyba nie muszę wspominać.
źródło: http://www.motelrocks.com/; https://pl.pinterest.com/
Jeśli kiedyś poczuliście, że doba licząca 24 godziny jest zdecydowanie za krótka, to uczucie to chyba nigdy nie opuszcza Grace. Poza pracą w studiu, Neutral jest także modelką i prezenterką telewizyjną. Dużą sławę przyniosły jej programy I-D Magazine (dostępny na YouTube) oraz Needles and Pins. Szczególnie ta druga produkcja jest warta uwagi, ponieważ przedstawia kulturę tatuażu w różnych zakątkach świata.
źródło: https://twitter.com/; https://www.dravenstales.ch/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz