piątek, 20 maja 2016

Po tęczy do serca

Kiedyś wspominałam, jak bardzo lubię rozmawiać z naszymi Czytelnikami. Nie zawsze są to tematy dotyczące blogosfery. Przecież nie samym blogiem bloger żyje. Niemniej jednak, jestem bardzo otwarta na wszelkie Wasze propozycje.

Dzisiejszy post jest dla mnie szczególnie ważny. Tu nawet nie chodzi o tematykę, która -jak się spodziewam- spotka się z bardzo skrajnymi opiniami. Rzecz w tym, że pomysł wyszedł właśnie od jednej z naszych Czytelniczek. Nie będę ukrywać - mam nadzieję, że chociaż odrobinę z niego skorzysta i, że nie będzie jedyna.

http://kernal-flob.deviantart.com/art/New-Pride-Tattoos-257397369

Z reguły jestem przeciwna tatuażom, które mają wyrażać nasze uczucia do partnera/partnerki. Nie od dziś wiadomo, że miłość niejedno ma imię. Co więcej, odnoszę wrażenie, że w XXI wieku zmienianie ukochanych jak rękawiczki stało się nawet jakąś nową modą. Czy mam rację? Pozostawiam to do Waszej oceny.

Bez bicia przyznaję, że mimo wszystko niektóre wzory są po prostu urocze. Wcale nie mam na myśli imienia rozciągniętego na całej szerokości ręki. Nie oszukujmy się - to po prostu jest KICZOWATE. Inne zdanie mam o dyskretnych obrazkach, które nie emanują swoim znaczeniem na wszystkie strony, bezczelnie napastując nasze biedne oczy.

https://pl.pinterest.com/pin/395613148491925521/

Właśnie takie tatuaże chciałabym Wam dzisiaj przedstawić. Ale to nie jedyna "niespodzianka" na dziś. Przedstawione tu tatuaże będą odwoływać się do konkretnego "typu" miłości.

https://pl.pinterest.com/arynmiller/gay-pride/


https://pl.pinterest.com/jannah1990/lgbtq-pride-rainbowss/Jaskółka jako tatuaż ma dość szerokie znaczenie. To symbol szczęścia, nadziei na lepsze jutro. Może być odczytana także jako znak pewnych poważnych zmian, jakie mamy zamiar dokonać (lub już takie zaistniały) w naszym życiu.


https://pl.pinterest.com/arynmiller/gay-pride/
http://www.notey.com/blogs/gay-marriage?page=2


https://pl.pinterest.com/arynmiller/gay-pride/

Miłość nie ma płci i myślę, że warto mieć to na uwadze.

https://www.pinterest.com/ksoli89/tattoos/
https://pl.pinterest.com/arynmiller/gay-pride/


http://tatrating.com/pin/tag/gay/

Za pomocą tatuażu możemy wyrazić, co naprawdę w duszy nam gra. Fragment DNA na tle z kolorowych plam albo tęcza ukazująca się zza skóry to bardzo ciekawy sposób, by pokazać, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami i bez sensu się rozdrabniać.

https://pl.pinterest.com/pin/395613148491925521/

http://fandomsloverx.tumblr.com/Na koniec chciałabym zaznaczyć, że powyższy post absolutnie nie ma charakteru propagandowego. Proszę jedynie, by powstrzymać się od zgryźliwych i obraźliwych komentarzy. Swoje poglądy można wyrazić w kulturalny sposób, bez użycia wulgaryzmów.

4 komentarze:

 1. Te tatuaże są wprost cudowne! Najbardziej chyba zainspirował mnie ten z tęczowym sercem, jest niesamowity <3 Już od jakiegoś czasu myślimy z chlopakiem nad tatuażem, który będzie łączył nas i naszą orientację :) Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki trochę chaotyczny ten post, bez ładu i składu, nie ma również żadnej puenty. Nie wiem czy o to Ci chodziło?
  Myślałam, że przeczytam coś na temat tatuaży partnerów, jakieś porównania, odradzania itd, ale się niestety zawiodłam. Kilka zdjęć z internetu i kilka zdań. Szkoda, bo się ciekawie zapowiadało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Początkowy zamysł był odrobinę inny. Miał składać się z tatuaży konkretnych ludzi oraz ich historii, niestety ciężko było zebrać materiał. Jednak od początku post miał opierać się na prezentacji wybranych wzorów.
   Ogromnie dziękuję za Twoje spostrzeżenia, które są dla mnie niezwykle cenne. Będę pamiętać o nich przy okazji pisania kolejnego materiału i mam nadzieję, że sprostam Twoim wymaganiom.(:
   Pozdrawiam! Lyyli Bah

   Usuń