czwartek, 25 czerwca 2015

Play piercing - zabawa piercingiem

     Play piercing jest to bardzo oryginalna zabawa igłami. W przeciwieństwie do tradycyjnego piercingu, play piercing jest chwilowy. Stosowany bardzo często do sesji zdjęciowych lub po prostu ze względów estetycznych. 
    Play piercing wykonuję się najczęściej za pomocą cienkich igieł lub zwykłych kolczyków. Ze względów bezpieczeństwa igły powinno się wyjmować po maksymalnie kilku godzinach a kolczyki można utrzymać do 3 dni. Piercerzy wykonując tę formę piercingu przekłuwają 2 pierwsze warstwy skóry, czyli naskórek oraz skórę właściwą. Naskórek jest to najbardziej zewnętrzny i jednocześnie najcieńszy nabłonek okrywający powłokę ciała, natomiast w skórze właściwej znajdują się liczne naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe.

"Body piercing, który współcześnie kładzie nacisk na przyjemności, ból i bunt, początkowo miał znaczenie duchowe i charakter rytualny. Okaleczanie ciała bardzo często świadczyło o sile danego wojownika. Były to na przykład przekłucia przegrody nosowej praktykowane przez plemiona Nowej Gwinei. Członkowie tych plemion do dziś noszą podobne ozdoby, a związane jest to z obrządkiem okresu dojrzewania płciowego. Nakłuwanie i przekłuwanie ciała było również bardzo popularne wśród Majów, Inków i Azteków" - pisze portal facet.interia.pl    Dzięki kolorowym zakończeniom igieł, którymi przekłuwa się skórę, można tworzyć przeróżna, fantastyczne wzory. Jednym z najpopularniejszych wzorów są gorsety, które otrzymuje się poprzez przeplatanie kolorowych i wszelakich tasiemek pomiędzy zakończeniami igieł. Kolejną metodą tworzenia np. tzw. "gorsetów" jest zakładania owalnych kolczyków i przeplatanie przez nie kolorowe tasiemki i wstążki.Zapraszamy na nasze fanpage
Instagram: getinked_blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz