niedziela, 24 maja 2015

Gdzie tatuaż boli najbardziej?

Pewnie wielu z was zastanawia się, jak wybrać miejsce na pierwszy tatuaż. Nie zawsze warto gonić za tym, w którym miejscu najlepiej by się prezentował. Przed wami ten krótki post, w którym przedstawiam wam skalę bólu przy tatuowaniu.


Kolor żółty stanowi najmniejszy próg bólu - znajduje on się w zewnętrznej cześć rąk, ud, łydek, na karku oraz w bocznych częściach pleców. Te miejsca są najlepsze na pierwszy tatuaż. Równie dobrze sprawować mogą się części ciała oznaczone kolorem pomarańczowym. Są to przede wszystkim wewnętrzne strony rąk, łydek, ud, miejsca pod kolanami, obojczyki, oraz plecy. Nie polecam jednak wybierać trzeciego progu bólu, oznaczonego na czerwono. Stanowią to tak popularne do tej pory nadgarstki, dłonie, głowa, twarz, obojczyki, klatka piersiowa, stopy, wszystkiego rodzaju zgięcia jak np kolana, łokcie. Najgorszy ból stanowi (kolor fioletowy) tatuowanie w miejscach intymnych, na sutkach, pod kolanami i po wewnętrznych stronach łokci, na żebrach, i pod pachami.

7 komentarzy:

 1. Gdy będzie decyzja o tatuażu duża galeria tatuaży http://www.human-tattoo.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne :) właśnie myśle o tatuażu i podobał mi sie na palcuew nadgarstku i chyba jednak nie
  mycrazyworldpaula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam tatuaż na nadgarstku i wcale nie bolał, dziwię się, że wszyscy tak panikują, jeśli chodzi o o miejsce :D
  TeoriaKobiety.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzy mi się jeden malutki na nadgarstku ale wszyscy straszą, że to ogromny ból.
  Pozdrawiam
  www.rozenksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Planuję w przyszłości zrobić sobie kilka tatuaży i z tego co widzę, to większość miejsc które wybrałam na odpowiednie miejsce dla moich tatuaży jest zaznaczona kolorem czerwonym lub pomarańczowym :/

  http://pastelcornonline.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj, że ból odczuwany podczas robienia tatuażu to bardzo indywidualna sprawa. Możesz sugerować się ogólnie przyjętymi statystykami, ale nie podchodź do nich jak do wyznaczników absolutnych.(; Na swoim przykładzie powiem Ci, że proces tatuowania jest bardzo przyjemny. Pod warunkiem, że ktoś lubi łaskotanie, bo właśnie to czułam.:D Odwagi!(:

   Pozdrawiam! bloody_artistx

   Usuń
 6. Próg bólu to kwestia indywidualna. Choć faktycznie są miejsca, gdzie z zasady boli bardziej lub mniej. Boli nie tylko samo bycie tatuowanym, ale często też późniejsze gojenie. O ile na ból przy tatuowaniu mamy niewielki wpływ, o tyle gojenie możemy skutecznie wspomóc i zapewnić skuteczną profilaktykę. Podstawa to stosowanie się do zaleceń tatuatora, ale wiele może również zdziałać dobrej jakości preparat ochronno gojący. w potrzeby aktywnych osób powinien dobrze wstrzelić się https://skinproject.tattoo - ma wygodną formę sprayu i skutecznie wspomaga odbudowę skóry.

  OdpowiedzUsuń