poniedziałek, 27 lipca 2015

Znaczenie tatuażu - czy na pewno wiesz co nosisz?

Tatuaże stały się bardzo popularne, możemy spotkać coraz więcej wytatuowanych osób i nikogo już nie dziwi lekarz czy też nauczyciel z tą ozdobą. Wiele osób wybiera wzór swojego tatuażu głównie ze względów estetycznych, podoba się lub nie i nie starają się zgłębiać tego tematu, zapominają że tatuaż może być ich dobrym przyjacielem ale może też stać się problemem .... Na ozdobę swojego ciała wybrałeś wilka, motylka lub jaskółkę? To bardzo popularne motywy ale czy na pewno wiesz co oznaczają?  W dzisiejszym poście możesz poznać znaczenie dosyć często pojawiających się wzorów, tak więc zapraszam do dalszego czytania. ;)                                                               MOTYLWiąże się z duszą, może reprezentować sferę duchową. Jest również symbolem transformacji, przemiany. Jest też ważnym symbolem dla ludzi, którzy przeszli ciężki okres ale wstąpili na nową lepszą ścieżkę w ich życiu.


                                                              DELFIN

Delfin jest bardzo inteligentnym stworzeniem i w wielu kulturach posiada różne znaczenie. Najczęściej oznacza nadawanie duszy sfer życia i śmierci, jest też symbolem zdrowia i ukrytej osobistej mocy i intuicji.


 WAŻKA

Jest symbolem płodności, może też oznaczać transformacje podobnie do motyla. W kulturze amerykańskiej ważka jest symbolem natchnienia i przypomnienia wagi naszych marzeń. Oznacza też szczęście i zadowolenie.


                                                          RYBA KOI

Jest związana za szczęściem, miłością, siłą i energią. W kulturze chińskiej ryby Koi symbolizują spełnienie swoich marzeń i szczęście. Są również związane z astrologią znaku ryby.


                                                        JASKÓŁKA

Oznacza swobodę podejmowania decyzji. Jaskółki są również symbolem pokoju co czyni je idealnym  symbolem  dla tych, którzy wolą stabilność i przewagę spokoju nad chaosem. 


                                                             WILK

Symbolizuje dzikiego ducha. Ten drapieżnik jest zwierzęciem stadnym, które wymaga integracji z otoczeniem, aby przetrwać. Może reprezentować energię, lojalność i chęć bycia wolnym od ograniczeń współczesnego świata.


                                                           FENIKS

Symbol śmierci i odrodzenia. Idealny znak dla osób, które przezwyciężyły ciężkie chwile i ulegli zmianie.


                                                          CZASZKA

Czaszka była używana jako symbol rozpadu i śmierci przez stulecia. Puste oczodoły oznaczają odbicie własnej śmiertelności. Jest symbolem przemijania i śmiertelności.


                                                        GWIAZDKI

Reprezentuje zarówno jasne jak i ciemne strony życia. Mogą być związane z niebiańskim przewodnictwem, które oświetla drogę, ale nie ujawnia wszystkich swoich sekretów.


                                                           TRIBAL


Te wzory są związane z prymitywnymi kulturami jako obrzęd przejścia. Pełniły funkcję społeczną i ochronną. Ich wygląd został skopiowany na zachodzie i stał się bardzo popularny.


                                                            KWIATY

Różne kwiaty mają różne znaczenie. Najczęściej kwiat jest postrzegany jako reprezentacja naturalnego piękna i kruchości. Kwitnący kwiat symbolizuje żeńską zdolność rodzenia.


To tylko kilka przykładów znaczenia różnych tatuaży,  mam nadzieję ,że zanim zrobicie tatuaż pomyślicie o czymś więcej niż tylko ładnym wyglądzie i zgłębicie jego znaczenie i historie. 
Lepiej poświęcić trochę czasu na poszukanie informacji o wybranym wzorze niż wytatuować wzór którego będziecie żałować do końca życia. 

6 komentarzy:

 1. Łał.. miło się czytało znaczenia. Szkoda że nie opisałaś smoka T.T
  Bardzo przydatny post.

  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Dość śmieszny post. Znaczenie to pojęcie względne, kto ustalił że jaskółka ma takie znaczenie a nie inne? Zresztą, możesz nadać własne - ja mam dziary które mają dla mnie indywidualne znaczenie. Nie rozumiem też tego moralnego aspektu - zainteresuj się co oznacza dany wzór. Kurde, dziary nie muszą niczego konkretnego przekazywać (pomijając tatuaże i inne modyfikacje które były i są praktykowane przez plemienia) wszystko zależy od osoby która robi sobie dany tatuaż. I just wanted it, so I f*cking got it.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla każdego ma inne znaczenie, prawda. Jednak naszym zdaniem tatuaż ma nie tylko ładnie wyglądać, i po czasie sie znudzić.

   Usuń
  2. Dodatkowo to ma przekazać tylko jakies fajnie informacje, wiedzę, a nie zakazać robienia tatuażu, prawda?

   Usuń
 3. Fajnie wiedzieć :) Na przyszłość bo jeszcze nie mogę mieć tatuażu :(
  sweetchilisweet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozmyślałam nad tatuażami i bym chciała jakąś postać z bajki i Pandę ;')

  OdpowiedzUsuń